Медуниця – недооцінена красуня, яка розквітає однією з перших ранньої весни, коли на деревах ще не з’явилася листя. Цвітіння тривале, більше місяця. Тільки з’явилися бутони забарвлені в рожевий або червоний колір, а розпускаючись, квіти стають спочатку фіолетовими, а потім синіми. Є сорти з білими і вогненно-червоними квітами. Дуже красиво! Кущики компактні, висотою 25-30, іноді 40 див. Рослина досить невибаглива: посаджена один раз, медунка буде радувати око довгі роки, навіть без догляду.

Медуниця отримала своє солодку назву не випадково: квітки виділяють приємний солодкий аромат і повні цінного нектару. Приваблює бджіл, джмелів і метеликів в сад. Медунка лікарська – цінна сировина в народній медицині, про це можна почитати у блозі https://7tg.com.ua/. З її допомогою лікували хвороби легень (тому друга назва рослини – легочница). Також має сечогінну та протизапальну, кровоспинних дією. Завдяки наявності цілого набору біологічно активних речовин, зміцнює імунітет і попереджає розвиток багатьох хвороб.

Яскравий первоцвіт, який розфарбує вашу весну: рясна і ароматна медуниця

Квіти у дикоростучої трави скромні – діаметром до 1 див. Проте виведені сучасні сорти набагато привабливіше, а квітки в два рази більше – до 2 см діаметром.

Але головна краса рослини криється в листі – на них красуються незвичайні цятки світло-зеленого, майже білого кольору, завдяки чому рослина стало справжнім фаворитом у ландшафтних дизайнерів. Сорти з великими листками можуть змагатися в привабливості з бегоніями і дифенбахією.

А між тим, догляд за рослиною не викликає складнощів: звичайне позбавлення від бур’янів і помірний полив в жарку пору року. Висаджують рослину в півтіні на пухких, родючих грунтах. Чудовим доглядом за рослиною стане звичайне мульчування перегноєм: це стане джерелом необхідних органічних речовин і мікроелементів, а також затримує вологу в землі.

Яскравий первоцвіт, який розфарбує вашу весну: рясна і ароматна медуниця

Кущі дуже швидко розростаються, і вже через 4-5 років їх потрібно ділити і розсаджувати, щоб красуня не втратила своєї декоративності. Роблять це в кінці літа або ранньої навесні.

Сортові рослини чудово зимують без укриття при морозах до -30°С. Гібридні потребують мульчування ґрунту листям або листовим перегноєм.

Дуже красиво поєднується медуниця з примулами: терміни їх цвітіння збігаються. З їх допомогою можна створити виразні контрасти в тільки просыпающемся саду. Красиве поєднання з нарцисами, тюльпанами, морозниками.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *