За даними статистики, серед 7 мільярдів людей на планеті Земля, 210 000 000 людей – наркозалежні.
Проблема наркотичної залежності
Нині проблема наркоманії стала настільки очевидною, що набула характеру справжньої соціальної катастрофи. Сьогодні наркоманія вже відома у дітей та підлітків, що взагалі неприпустимо. Однак багато молодих людей рік у рік потрапляють на «приманку» так званого «наркотичного тренду», від якого дуже складно позбутися, а іноді просто неможливо.
!Страшно ще й те, що у вживанні наркотиків визнаються студенти гуманітарних ВНЗ – більше 60%, і в технічних ВНЗ трохи більше 50%. Ще страшнішим є те, що 20% цих молодих людей висловилися за легалізацію наркотиків.
Проблема посилюється тим, що лікування наркозалежності все ще недостатньо ефективне для досягнення стовідсоткового результату. Дуже багато залежить від самої людини. Це захворювання також тісно пов’язане з такими серйозними проблемами як венеричні захворювання, СНІД, гепатити. Скільки тримаються наркотики в крові і сечі дізнайтеся тут https://shashlichok.org.ua/?p=39719.
У яких сім’ях з’являються підлітки-наркомани?
Дуже значущим чинником формування залежності є сім’я. У суспільстві існує думка, що дитина може стати наркоманом тільки в неблагополучній сім’ї. Це не правда. До нас по допомогу звертаються люди з різних соціальних верств населення. Наприклад, ми бачимо великий відсоток людей із проблемами залежності у сім’ях, де мати – вчитель, батько – військовий. У сім’ях повністю відданих роботі та бізнесу батьків, де діти з адиктивною поведінкою. Кожна третя людина, яка страждає від наркотичної чи алкогольної залежності, походить з неповної сім’ї, або один із батьків у сім’ї – вітчим чи мачуха.
Ґрунтуючись на досвіді роботи з сім’ями наркозалежних, ми робимо висновок, що проблема наркоманії чи алкоголізму може виникнути у будь-якій неблагополучній сім’ї. Ось чому важливо звертати увагу на стосунки у сім’ї, на прояв любові до своїх дітей, на прийняття та повагу.
Вплив наркотичних засобів на організм людини
Збитки, які наркотики завдають людському організму, величезний. Людина, яка вживає наркотики, дуже швидко підриває своє здоров’я. З моменту, коли людина впадає у наркозалежність, її середня тривалість життя становить 7-10 років. Залежність не обмежується лише фізичною тягою. Набагато гірше психоемоційна прихильність, що руйнує особистість. В результаті відбувається незворотне перетворення підлітка на рабську істоту без сили волі, яка жадає лише одного: ще однієї дози наркотиків.
Підліткова наркоманія
Нині наркоманія серед підлітків набула просто жахливого характеру. Кількість молодих підлітків, які спробували наркотики, обчислюється мільйонами. Про це свідчить офіційна статистика. Реальна картина, мабуть, ще гірша. Усі ми знаємо, що на статистичні дані спиратися особливо не варто.
Головна причина, через яку підлітки пробують наркотики – це чийсь вплив. Як правило, перше знайомство з препаратом відбувається в компанії, просто «заради інтересу», щоб випробувати «кайф», про який «знавці», «обізнані» товариші можуть розповісти яскраво. Іноді навіть не кажуть, що це наркотики і навіть підсипають/підливають без відома. У цей час мало хто з підлітків вважає, що наркотики шкідливі, забуваючи, що їм говорили вчителі та батьки.
Ще одна причина наркоманії, яка може виникнути у підлітків – конфлікти у сім’ї, нерозуміння та агресія близьких. Випробувавши дію речовини хоча б один раз, дитина почне боротися за постійну втечу з негативної реальності, в якій їй доводиться жити. Ідучи у світ ілюзій та інших відчуттів, підліток знаходить у цьому так зване звільнення від проблем.
Є й підлітки, яким треба відрізнятись від однолітків. Їх немає загальноприйнятих норм поведінки, вони за натурою «бунтарі» і їм спроба чогось забороненого – засіб самовираження. Ліки в даному випадку – «заборонений плід», який обов’язково варто скуштувати.
Ознаки наркоманії у підлітків можуть бути розпливчастими, не такими типовими, як дорослі наркомани. Симптоми інтоксикації теж різні і різняться типом препарату.
Які наркотики вживають підлітки
Практично будь-яка речовина, якою зловживають дорослі, можуть вживати й підлітки. Крім алкоголю, до поширених категорій наркотиків, що вживаються дітьми, належать:
- Тютюнові вироби (наприклад, сигарети, сигари, жувальний тютюн, снюс).
- Каннабіноїди (наприклад, марихуана, гашиш).
- Ліки від застуди (наприклад, с іропи від кашлю, таблетки від застуди, що містять кодеїн тощо).
- Летні речовини (наприклад, клей, бензин, засоби для виведення плям).
- Депресанти (наприклад, барбітурати, бензодіазепіни).
- Стимулятори (наприклад, амфетаміни, кокаїн).
- Опіати (наприклад, морфін, героїн, кодеїн).
- Галюциногени (ЛСД, гриби та ін).
- Дисоціативні анестетики (наприклад, фенциклідин/PCP, кетамін).
- Клубні наркотики (наприклад, екстазі)
- Інші хімічні речовини (наприклад, анаболічні стероїди).
Так, навіть лікарські засоби можна застосовувати як наркотики. Але останнім часом найпопулярнішими все ж таки є:
- Сіль
- Мефедрон
- Гашиш